Yellowtail Conclusion is onderdeel van het Conclusion ecosysteem

Wat als je in de hangmat ineens over werk nadenkt?

Je kunt er niets aan doen, maar het gebeurt vaak ergens tijdens de tweede iced coffee op het terras, of wanneer je net iets te lang naar de horizon zit te staren: je denkt ineens aan werk. En dan niet aan die ene mail die je bent vergeten te beantwoorden, maar aan het grotere plaatje. Vind ik dit nog leuk? Krijg ik nog energie van mijn baan? Wil ik dit werk over een paar jaar nog steeds doen? Onze Recruiment Manager Neil Thomas ziet deze beweging elk jaar weer. In de zomer ontstaan de meest eerlijke gesprekken. Hoe kijkt hij naar deze periode van rust?
Image (7)

Signalen herkennen

Het is niet zo dat Neil alleen maar in de zomerperiode met collega’s praat over loopbaanontwikkeling, maar hij kan de zichtbare trend in de warmere maanden niet ontkennen. “Of het nu tijdens een lange autorit langs de Route du Soleil gebeurt of wanneer je in een hangmat ligt. Op dat soort momenten van rust komen er vragen op die je normaal gesproken parkeert”, zo vertelt hij. “Bijvoorbeeld: Waar ben ik mee bezig? Zijn er dingen die ik anders zou willen? Er komt meer ruimte voor jezelf, zodra je je werkt thuislaat.”

Je kunt de signalen vaak zelf al herkennen. “Mensen kunnen in een moment van bezinning zien dat ze wat uitdaging missen, dat is een argument dat ik vaak hoor terugkomen in gesprekken. Misschien herken je het wel: je zit met je tenen in het zand, maar denkt stiekem dan al aan hoe weinig zin je hebt om straks weer aan de slag te gaan.”

Niet alles hoeft meteen

Een signaal herkennen is een eerste stap, maar moet je vanuit je strandstoel direct in actie schieten? Volgens Neil niet: “Je hoeft niet direct je status op LinkedIn te wijzigen naar ‘Open to work’. Praat over dat soort gevoelens. Met je partner, een vriend of ga gewoon in gesprek met jezelf. Gun jezelf die ruimte. Het is geen falen om in te zien dat een functie misschien niet meer past, het is juist erg dapper.”

Weet je nog niet precies wat je wil? Dat is helemaal oké, je kunt namelijk klein beginnen. Zo kan je een oriënterend gesprek inplannen met bijvoorbeeld de recruiter bij jou in de organisatie. “Je hoeft niet altijd direct naar buiten te kijken”, zo zegt Neil. “Bij Yellowtail Conclusion voeren we juist gesprekken met onze collega’s over dit soort onderwerpen. Zo zijn er bij ons collega’s die intern een overstap hebben gemaakt. Gesprekken zonder druk en poespas, gewoon even sparren.”

Werk waar je weer zin in hebt

De zomer voelt misschien als een pauze op de arbeidsmarkt, maar het tegenovergestelde is waar. Neil staat ook in de zomermaanden klaar voor gesprekken en nieuwe collega’s. “Alles gaat natuurlijk in een rustiger ritme, maar dat betekent niet dat wij niet op zoek zijn naar mensen met frisse ideeën en energie. Van IT-consultants tot Business- en AI-professionals, we hebben plek voor mensen die werk willen doen waar ze weer zin in hebben. In een omgeving waar ruimte is om jezelf te zijn, waar werk-privé balans serieus wordt genomen en waar je mee kunt bouwen aan producten die er echt te doen.

Verras jezelf

Misschien denk je: eerst nog even genieten van mijn vakantie. Groot gelijk! Maar als je ergens deze zomer denkt dat het wellicht tijd is voor iets nieuws, Neil en recruitmentcollega Lars staan klaar. Voor gerichte sollicitaties, maar ook juist voor een open gesprek zonder verplichtingen. Wie weet wordt het wel een gesprek waarin je jezelf verrast!

DSC07413

Vragen over onze vacatures of werken bij ons?

Wil je meer weten over onze openstaande vacatures, open sollicitaties of heb je vragen over het werken bij Yellowtail Conclusion, Davinci Conclusion en/of Fortrum Conclusion? Neem dan contact met ons op.

Voorgesteld Search results
Waar kunnen we je mee helpen