Yellowtail Conclusion is onderdeel van het Conclusion ecosysteem

Van studiebank naar kantoortuin

De één combineert haar eerste baan met haar opleiding, de ander begon ooit als stagiair en groeide door tot Senior Consultant. Ondanks hun verschillende achtergronden delen Berit en Yvor hetzelfde enthousiasme voor hun werk en voor de cultuur bij Yellowtail Conclusion. Hoe waren hun eerste stappen bij de organisatie, hoe werden ze ondersteund en waarom voelen ze zich hier zo thuis? Tijd voor een kijkje in hun wereld als consultant.
Berit Yvor

Praktijkervaring

Voor Berit was de overstap van studeren in je eigen tijd naar werken in het bedrijfsleven een spannende stap. “Ik heb mijn hbo-opleiding ICT net afgerond en in september start ik met mijn master Artificial Intelligence, maar ik wilde nu al praktijkervaring opdoen. Via mijn netwerk kwam ik bij Yellowtail Conclusion terecht en kon ik als Business Consultant aan de slag. Wat mij vooral aansprak, was de flexibiliteit en de ruimte voor eigen inbreng. Vanaf dag één voelde ik dat mijn ideeën welkom waren.”

Ook Yvor kwam als student bij de organisatie binnen. Hij voerde zijn stage tijdens zijn studie Lucht- en Ruimtevaarttechniek aan de TU Delft uit bij Yellowtail Conclusion. “Mijn opdracht was om een datagedreven model te bouwen dat op basis van banktransacties een objectief kredietwaardigheidsprofiel maakt. Zo’n profiel helpt bij een eerlijker acceptatieproces voor leningen en hypotheken. Het project was technisch uitdagend en maatschappelijk relevant. Na mijn stage ben ik gebleven en doorgegroeid naar Senior Consultant.”

Variatie in de werkdag

Geen werkdag is hetzelfde voor de consultants. De dag begint voor beiden meestal met een korte stand-up met het team en de klant om de voortgang en prioriteiten door te nemen. Daarna gaan ze ieder hun eigen richting op, zo vertelt Yvor. “Bij mij wisselen klantcontact en techniek elkaar constant af. In de ochtend heb ik vaak gesprekken waarin we nieuwe features bespreken of oplossingen bedenken voor specifieke uitdagingen. ’s Middags werk ik die ideeën uit of bouw ik er zelf aan. De afwisseling tussen werken bij de klant en op kantoor zorgt steeds voor nieuwe ontmoetingen en interessante gesprekken. Thuiswerken geeft me daarbij veel flexibiliteit. Samen vormt dat de ideale balans.”

Berit vervolgt: “De afwisseling speelt inderdaad een grote rol in het leuk houden van de werkdagen. Soms zit ik helemaal verdiept in het uitschrijven en testen van nieuwe functionaliteiten, andere dagen ben ik vooral in gesprek met klanten om hun wensen te vertalen naar concrete acties. En tussendoor is er altijd ruimte om te werken aan mijn ontwikkeling, bijvoorbeeld via onze knowledge-share sessies.”

Persoonlijke doorontwikkeling

Bij Yellowtail Conclusion staat persoonlijke doorontwikkeling hoog op de agenda. Het maakt dan niet uit of je Managing Director bent of een Junior Consultant, er is altijd ruimte om te groeien. “We hebben kwartaalgesprekken, tweewekelijkse bila’s en veel interne trainingen. Dit klinkt misschien als veel, maar je wordt hier juist gestimuleerd om te ontdekken wat je leuk vindt en om je daarin te verdiepen”, zo vertelt Berit.

“Als je start bij Yellowtail Conclusion krijg je een buddy toegewezen met wie je je doelen en uitdagingen bespreekt. Diegene blijft ook naarmate je doorgroeit betrokken. Zelf bel ik nog steeds wekelijks met mijn buddy om te bespreken wat er speelt en om ervaringen uit te wisselen. Daarnaast worden er veel trainingen gegeven, vaak ook door collega’s zelf. Dat maakt zo’n trainingen ook direct toepasbaar, vult Yvor aan.

Altijd ruimte voor gezelligheid

Waar variatie in het werk erg belangrijk is voor Berit en Yvor, helpt de cultuur bij de organisatie ook voor het juiste gevoel. De cultuur wordt door de consultants dan ook omschreven als open, informeel en betrokken. “Collega’s zijn makkelijk te benaderen en er is een prettige sfeer. We werken hard, maar er is altijd ruimte voor gezelligheid. Dat merk je ook buiten de kantooruren om. In maart gingen we bijvoorbeeld vier dagen skiën in Serfaus. Overdag op de piste, ’s avonds samen eten en après-ski. Je leert collega’s uit andere teams beter kennen en merkt hoe goed het klikt”, vertelt Yvor.

Berit kan niet anders dan instemmen met haar collega: “Bij Yellowtail Conclusion word je gestimuleerd om met gezonde ambitie, kritisch denkvermogen en goede communicatievaardigheden, steeds verder te groeien. Een goede balans tussen (hard) werken, plezier maken en tijd voor je privéleven is erg belangrijk en staat voorop.”

Wil jij net als Berit en Yvor werken in een omgeving waar innovatie, vrijheid en persoonlijke groei centraal staan? Bekijk onze vacatures, waaronder die van IT-consultant, op onze website.

DSC07413

Vragen over onze vacatures of werken bij ons?

Wil je meer weten over onze openstaande vacatures, open sollicitaties of heb je vragen over het werken bij Yellowtail Conclusion, Davinci Conclusion en/of Fortrum Conclusion? Neem dan contact met ons op.

Voorgesteld Search results
Waar kunnen we je mee helpen